O nas

Szanowni Państwo,

staraliśmy się stworzyć miejsce serdeczne i przyjazne, gdzie każdy Mieszkaniec otrzyma pomoc potrzebną w codziennym funkcjonowaniu oraz gdzie będzie mógł rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Dla każdego przygotowujemy indywidualny plan opieki, pielęgnacji, a także terapii zajęciowej i rehabilitacji. Zajęcia prowadzone przez terapeutów mają na celu jak najdłuższe utrzymanie sprawności psychofizycznej naszych Mieszkańców. Plan dnia obejmuje między innymi codzienną gimnastykę, rehabilitację usprawniającą, treningi pamięci, arteterapię, biblioterapię, sylwoterapię, uczestnictwo w popołudniach muzycznych i filmowych – zależnie od indywidualnych potrzeb każdego Mieszkańca i zaleceń lekarza.

Do dyspozycji Mieszkańców oddajemy 15 pokoi z łazienkami przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych z pełną infrastrukturą medialną – instalacją przyzywową, monitoringiem, możliwością korzystania z Internetu, radia, czy telewizji.

W budynku znajdują się też pomieszczenia wspólne, takie jak sala rehabilitacyjna, kaplica, biblioteka, kuchnia. Niezwykle przytulnie wygląda usytuowana na parterze jadalnia z kominkiem. Obok znajduje się sala rekreacyjna – połączona z ogrodem zimowym sprawia wrażenie otwartej przestrzeni wypełnionej światłem i zielenią. Główne pomieszczenia wspólne znajdują się w zasięgu wzroku personelu, który może na bieżąco monitorować samopoczucie mieszkańców.

Dla wygody Mieszkańców w części ogrodzenia od strony bezpośredniego sąsiedztwa z lasem została umieszczona furtka umożliwiająca wyjście do lasu na zajęcia terapeutyczne.

Wyjątkowe położenie naszego Centrum Opieki i Rehabilitacji umożliwia mieszkającym tam osobom korzystanie z dobrodziejstw leśnego mikroklimatu i cieszenie się widokami Beskidów. Stąd też można wyruszać na wycieczki do okolicznych miejscowości – na przykład Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Inwałdu, Lanckorony oraz na leśne szlaki spacerowe w Beskidy i Tatry.